3 proste wskazówki przeciwko wzdęciom

Przejdźmy do rzeczy! Zapisz trzy liczby:
👉 30 gramów błonnika. Tyle jesz każdego dnia.
👉 2 litry wody. Pij tyle każdego dnia!
👉30 minut. Tyle ćwiczeń wykonujesz każdego dnia!

Na końcu wszystkich dobrych rad znajduje się wezwanie do regularności.

Nie jest łatwo zastąpić nawyki, które sprawiają, że czujesz się dobrze i jesteś rozpieszczany, nawykami, które poprawiają twoje samopoczucie, nie mówiąc już o zdrowiu w dłuższej perspektywie.  Nie jest to jednak niemożliwe.


Kilka sztuczek, jak przekształcić przestrzeganie przydatnych wskazówek w nawyk:

◾ Zwiększ spożycie błonnika za pomocą czegoś, co dobrze smakuje i jest szybkie w przygotowaniu. W ten sposób nie zmuszasz się do dostarczania błonnika prebiotycznego, który jest dobry dla flory jelitowej, a także błonnika nierozpuszczalnego w wodzie, który wspomaga trawienie. Do tego właśnie służy activé FiberShake. Ta wygodna i pyszna forma spożycia błonnika zdobyła nawet międzynarodową nagrodę w 2021 roku, ponieważ została uhonorowana tytułem "Najlepszego zdrowego napoju na świecie" podczas World Food Innovation Awards w Londynie. Może pomóc w uzyskaniu 10 gramów dodatkowego błonnika dziennie dla organizmu, który statystycznie zużywa średnio 15-18 gramów błonnika. Wskazówka: jeśli świadomie wprowadzisz rytuał spożywania dodatkowych 10 gramów błonnika o określonej porze dnia, przejmiesz już kontrolę nad swoim nawykiem. Obserwuj swojego królika doświadczalnego - siebie - a w ciągu 7-14 dni zobaczysz trwałą zmianę - zniknięcie wzdęć.

 ◾ Śledź, ile wody wypiłeś w ciągu dnia. Najłatwiejszym sposobem jest podawanie sobie wody w dużej manierce o pojemności 1-2 litrów. Niektórym osobom łatwiej jest popijać wodę z kilkoma kroplami cytryny lub limonki. Nie tylko sprawi to, że woda będzie lepiej smakować, ale także pomoże złagodzić wzdęcia. Jeśli picie wody jest naprawdę trudne, możesz pić herbatę, ale nie dosładzaj jej! Sok z zupy wlicza się do ilości spożywanych płynów.  Jeśli to możliwe, nie popadaj w nawyk picia wyciskanego soku owocowego zamiast wody, ponieważ nie jest to dobre dla spożycia cukru.

 ◾ Eksperci w tej dziedzinie radzą, aby niezależnie od tego, jak kuszące może być oderwanie się od kanapy, gdy czujesz się wzdęty, oprzyj się pokusie. Zamiast tego wybierz się na spacer lub po prostu zajmij się domem. Już w 2003 roku czasopismo (Gut) napisało w artykule, że pozycja leżąca szczególnie utrudnia ucieczkę gazów. OK, więc co liczy się jako 30 minut ćwiczeń? Wszystko, co nie jest siedzeniem, może pomóc w zapobieganiu wzdęciom. Cokolwiek robisz, po prostu nie przestawaj, a zwłaszcza nie siadaj. Rozwijanie mięśni brzucha jest szczególnie pomocne dla osób, które często cierpią na wzdęcia, ponieważ mięśnie brzucha pomagają przepuszczać gazy przez przewód pokarmowy. Jeśli szukasz ćwiczeń specjalnie ukierunkowanych na wzdęcia, pomocne może być wypróbowanie ćwiczeń jogi na wzdęcia i problemy żołądkowe.

"Wzdęcia są bardzo często spowodowane powolną eliminacją produktów przemiany materii. Zbyt mała ilość błonnika, niewystarczające spożycie płynów i brak aktywności fizycznej prowadzą do zaparć" - podsumowuje Michael Jenssen, lekarz specjalizujący się w badaniach nad otyłością w prestiżowej Klinice Mayo. Właśnie dlatego mówi się, że ćwiczenia, płyny i wystarczająca ilość błonnika pomogą ci, jeśli jesteś w 30% wzdęty.

Oto pomoc w dostarczaniu wystarczającej ilości błonnika każdego dnia!

 

Śledź nas na Instagramie!

Śledź nas na Instagramie, jeśli nie chcesz przegapić najnowszych wiadomości.

 

Koszyk

Zamknij