Dlaczego FiberShake nie zawiera sztucznych substancji słodzących?

Dlaczego FiberShake nie zawiera sztucznych substancji słodzących? - activefibershake

Tak, FiberShake nie zawiera żadnych sztucznych substancji słodzących.

Wiele osób może zapytać, co sprawia, że FiberShake jest tak słodki i pyszny, a jednocześnie zdrowy. Koktajle FiberShake są wytwarzane wyłącznie z naturalnych, przyjaznych dla flory jelitowej substancji słodzących, erytrytolu, stewii i 1 g dodanego cukru. 😋

Dlaczego nie używać sztucznych słodzików? Oto dlaczego:👇🏼

 

Sztuczne słodziki mogą zmieniać florę bakteryjną w jelitach!

Większość sztucznych słodzików po prostu przechodzi przez przewód pokarmowy i nie jest trawiona (1). Jednak ostatnie badania sugerują, że słodziki te zmieniają florę bakteryjną w jelitach i mogą powodować problemy zdrowotne.


Najczęściej stosowane sztuczne słodziki:- aszpartám 

- sukraloza
- sacharyna
- cyklaminian
- acesulfam-K

   

  Pisaliśmy już wcześniej o kilku interesujących eksperymentach badających dziwny świat naszej flory jelitowej. W jednym z eksperymentów sacharyna zmniejszyła liczbę niektórych pożytecznych bakterii we florze jelitowej liczba (2). Co ciekawe, gdy myszom podawano do picia wodę z cukrem, nie zaobserwowano żadnych zmian.

  Jednak u ludzi wykazano również, że flora bakteryjna osób stosujących sztuczne słodziki ma inny wzór niż u osób, które nie spożywają takich produktów (1, 3).

  Badanie przeprowadzone na myszach wykazało, że po 12 tygodniach stosowania sukralozy (jednego z najczęściej używanych sztucznych słodzików) poziom bakterii jelitowych spadł o ponad 50%.

  Liczba "dobrych" bakterii nie powróciła do normy, nawet po kolejnym 12-tygodniowym okresie bez sztucznych słodzików (9).

  Grupa naukowców odkryła, że u myszy narażonych na działanie sztucznych słodzików rozwija się nietolerancja glukozy, co oznacza, że mają one trudności ze stabilizacją poziomu glukozy we krwi po spożyciu cukru (2).

  Ten sam zespół badawczy odkrył również, że jeśli bakterie jelitowe myszy z nietolerancją glukozy zostaną przeszczepione do myszy sterylnej (wolnej od bakterii jelitowych), mysz ta również stanie się nietolerancyjna na glukozę.

  Badania obserwacyjne na ludziach sugerują również, że częste i długotrwałe spożywanie sztucznych substancji słodzących zwiększa ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 (4, 5, 6).

  Bakterie jelitowe wpływają na wagę i ogólny stan zdrowia🌱

  Często podkreślaliśmy, że nasza flora jelitowa i żyjące w niej bakterie odgrywają kluczową rolę w wielu aspektach naszego życia. Korzystne bakterie jelitowe chronią przed infekcjami, wytwarzają ważne witaminy i składniki odżywcze oraz regulują funkcje odpornościowe, a także są niezbędne do kontroli wagi.

  Brak równowagi pomiędzy dobrymi i złymi bakteriami jelitowymi nazywany jest dysbiozą. Stan ten może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, w tym otyłości, cukrzycy i problemów skórnych. Naukowcy odkryli, że flora jelitowa osób o normalnej wadze znacznie różni się od flory osób z nadwagą (7). Zostało to wykazane w eksperymencie z parami bliźniaków, w którym jedna połowa pary bliźniaków miała nadwagę, a druga połowa miała normalną wagę.

  🐭Eksperyment polegał na przeszczepieniu próbek flory jelitowej bliźniąt do myszy, które miały "sterylną" lub wolną od zarazków florę jelitową, dzięki czemu miały identyczny mikrobiom. Próbki flory jelitowej otyłych bliźniąt zostały przeszczepione do jednej grupy tych myszy, a próbki flory jelitowej szczupłych bliźniąt do drugiej grupy.

  Obie grupy myszy były karmione tym samym pokarmem przez cały czas trwania eksperymentu. Grupa, która otrzymała próbkę od bliźniąt z nadwagą, wykazała znaczny wzrost tkanki tłuszczowej pod koniec eksperymentu, a grupa, która otrzymała mikrobiom od szczupłych bliźniąt, nie przybrała na wadze na tej samej diecie.

  Może to wynikać z faktu, że bakterie w jelitach osób z nadwagą są bardziej wydajne w przekształcaniu żywności w energię, co oznacza, że osoby z taką florą bakteryjną otrzymują więcej kalorii z tej samej ilości pożywienia (7,8).


  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o przeprogramowaniu flory jelitowej i o tym, jak schudnąć bez liczenia kalorii, możesz znaleźć wiele informacji w naszym e-booku lub na naszym blogu!

  Źródła:

  Śledź nas na Instagramie!

  Dołącz do nas na Instagramie, jeśli nie chcesz przegapić najnowszych wiadomości. Mamy już ponad 13 tysięcy followersów.

   

  Koszyk

  Zamknij